Rozwój na łonie natury – jaki wpływ na organizm ma natura?

Zamieszkaj z naturą


Każdy z nas ma swoje ulubione miejsce gdzie najchętniej spędza swój wolny czas. Co było pierwszym skojarzeniem o którym pomyślałeś? Często okazuje się, że tym miejscem jest nasz dom. Zamiast tego, w którym mieszkamy na co dzień może to być dom na zgłoszenie wśród natury, gdzie możemy przyjeżdżać sezonowo bądź całoroczny budynek rekreacji indywidualnej. Każda nazwa tak naprawdę opisuje jedno miejsce – Naszą strefę komfortu, gdzie możemy zapomnieć o istniejących problemach poza nim. A gdyby tak do tego zagospodarować przestrzeń przed domem? Aby nie tylko spędzać czas w środku, ale i również zaczerpnąć świeżego powietrza w słoneczny dzień.

Zadbaj o zdrowie
Codzienny pobyt na  świeżym powietrzu pozwala zachować dobre funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Oprócz korzyści fizycznych, są również korzyści związane z funkcjonowaniem naszego mózgu. Niezależnie od zawodu czy hobby, przyroda otaczająca nas wokół może być odpowiednią motywacją i weną w twórczości. Poprzez obserwowanie tętniącego życia roślin i zwierząt możemy na tej podstawie wprowadzić pozytywne zmiany do naszego dnia. Być bardziej otwartym, uśmiechniętym i doceniać małe rzeczy.

Wpuść naturę przez okna
Nasze domy inspirowane Skandynawią zostały zaprojektowane w sposób, który umożliwi Ci bliski kontakt ze światem natury. Duże przeszklenia zaledwie dzielą nas o krok od bycia na zewnątrz. Dom 35 m2 można postawić praktycznie w każdym miejscu i to bez pozwolenia na budowę. Nie musisz się martwić o formalności z tym związanymi. Dzięki temu mogą pojawić się nowe aspekty życiowe których wcześniej nie dostrzegałeś będąc w mieście czy zatłoczonym biurowcu. Dodatkowo nasze domy są całoroczne, więc możesz cieszyć się kontaktem z naturą nawet zimą.


„Musimy pielęgnować świat przyrody, ponieważ jesteśmy jego częścią i jesteśmy od niego zależni”


Sir David Attenborough 

Pracuj na świeżym powietrzuHome office – chyba ostatnio znane pojęcie również w Polsce. Sytuacja związana z pandemią zmusiła wielu z nas do pracy zdalnej w domu. Wyobraź sobie sytuację, kiedy możesz wygodnie rozłożyć koc przed swoją wymarzoną Hytą na łonie natury i wydajnie pracować. Zawsze możesz ogrzać się w cieple domowym, ale również w słońcu. Dziś już nie trzeba spędzać kilku godzin dziennie w biurze bez dostępu do powietrza i bodźców zewnętrznych. Teraz możesz pracować z parku, z lasu, domu lub plaży.

Wybierz naturęCzy zastanawiałeś się kiedyś jaki jest powód tego, że ludzie wolą rezerwować pokoje z widokiem na jezioro, las, łąkę czy góry? Dlaczego kiedy przytrafia nam się sytuacja stresowa, wracamy myślami i tęsknimy za chwilami spędzonymi w naturze? Może się okazać, że to znajomość swojego miejsca w naturze może być kluczem do naszego szczęścia i spełnienia. Żyjemy w świecie stworzonym przez ludzi, otaczamy się nimi każdego dnia ale nie zapominajmy, że to natura jest nieodłączną częścią tego świata. Kiedy zaczniemy szanować naszą planetę jak i dbać o przyrodę, poczujemy się lepiej sami ze sobą.

Scandinavian Cabins - Hyta by KIK ARCHITEKCI