HYTA INSPIRUJE

Akcesoria, które warto mieć, by komfortowo pić zimową herbatę przy kominku

W zimowe wieczory nie marzysz o niczym innym, jak tylko zaszyć się pod kocem z kubkiem herbaty lub kawy. Może w Twojej wizji pojawia się również dobra książka lub druga osoba, z którą prowadzicie wówczas długie rozmowy.  A może pragniesz spędzać ten czas z własnym kotem lub psem, swobodnie oddając się rozmyślaniu.
 
Obraz z  pewnością będzie oświetlony miękkim światłem ognia z kominka. We własnej Hycie jak najbardziej możesz zamontować kominek. Świetnie sprawdzi się prosta koza, która perfekcyjnie wpisuje się w charakter skandynawski.
 
Zobacz, jak przytulnie urządzić przestrzeń w Twoim nowym domu, by zimowa herbata przy kominku z widokiem stała się Twoją codziennością.

Sofa, dywan czy fotel? Co umieścić przy kominku?

Co tylko chcesz. Upewnij się jedynie, że nie ograniczy to Twoich możliwości. Jeśli preferujesz całkowity minimalizm lub dopiero zaczynasz się urządzać, możesz rozłożyć tu koc lub ręcznik. Na późniejszych etapach prawdopodobnie polubisz większą wygodę.
 
Sofa otwiera Ci wachlarz możliwości. Możesz na niej leżeć lub siedzieć. Dywan będzie dobrym wyborem dla osób lubiących medytować. Fotel jest klimatyczny, pozwoli usiąść Ci wygodnie przy kominku i zatracić się we własnych myślach.

Czy możesz się obyć bez stolika kawowego?

Tak, możesz. Choć w praktyce będzie Ci z nim wygodniej. Stolik nie musi być przy tym wysoki, bo nie będziesz przy nim spożywać zwykłych posiłków. Jego blat również może być niewielki, chyba że często zapraszasz gości. Możesz również przemyśleć inne opcje, które mogą stanowić uzupełnienie dla stolika.
 
O czym mowa? Przede wszystkim o tacy z rozkładanymi nóżkami. Taki gadżet posłuży Ci nie tylko do przenoszenia gorącego napoju. Prócz tego w sklepach z akcesoriami możesz czasem dostać nakładki na boczne oparcie kanapy. O ile ich styl wpisze się w resztę wyposażenia, mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.


Ognisko domowe dlatego przecież jest ogniskiem domowym, że nie podsycane – gaśnie


Zofia Bystrzycka

Dzbanek z zaparzaczem do herbaty

Przyznaj się teraz. Gdy myślisz o zimowej herbacie przy kominku z widokiem na naturę… Masz na myśli jeden kubek herbaty? Czy więcej? Kupując dzbanek z zaparzaczem, wydłużysz miłe chwile. Do wyboru masz dzbanki szklane, ceramiczne lub najdroższe, lecz bardzo urokliwe – żeliwne.
 
Jeśli ten pomysł nie bardzo do Ciebie przemawia, pomyśl choćby o zwykłym termosie. Podobnie jak żeliwne dzbanki, utrzyma on temperaturę napoju. Tym samym oszczędzisz sobie kolejnych wypraw do kuchni po nową porcję herbaty. Skupisz się wyłącznie na swoim relaksie. A przecież o to w tym chodzi.

Ciepły koc lub pled i miękka poduszka

O tym dość łatwo zapomnieć, a przecież to absolutna podstawa. Gdy kupujesz poduchy, które ozdobią Twoją sofę, koniecznie przyjrzyj się tym o większych rozmiarach. Zapewniają one lepsze podparcie głowie lub plecom. Do tego wyglądają solidniej.
 
Co do pledu lub koca, tu nie musisz się ograniczać. W ogrzewanych domkach Hyta ocieplonych naturalną wełną mineralną może być całkiem ciepło. Niekoniecznie musisz więc inwestować w grube pledy wełniane – chyba, że właśnie takie lubisz. Równie dobrze może się okazać, że cieńszy kocyk z akrylowej włóczki spełni Twoje oczekiwania w zupełności.
 
Najważniejsze, by było Ci miło i miękko. To sprawi, że Twój organizm zregeneruje się znacznie wydajniej, a wieczory z herbatą będą przyjemniejsze.


Scandinavian Cabins - Hyta by KIK ARCHITEKCI