HYTA INSPIRUJE

Luksusowy wypoczynek w zgodzie z naturą

Glamping – angielskie słowo glamorous oznacza w tłumaczeniu na język polski luksusowy, z kolei camping to obozowisko. Polacy od lat wybierają się na pola namiotowe, wynajmują przyczepy i domki letniskowe blisko natury. Z połączenia owych dwóch słów Anglicy utworzyli około 2005 roku sformułowanie glamping. Ma ono oznaczać luksusowy kemping, w którym dostępne są pewne usługi typowo hotelarskie.

Trend ten niedawno dotarł do Polski. Chętnych na wynajem luksusowego namiotu jest wielu, mimo wysokich cen. Zobacz, jak możesz zacząć czerpać zyski z owej mody, dobrze wykorzystując działkę z Twoim domkiem letniskowym.

Zapewnij gościom luksusowe warunki noclegu

Dysponujesz większą działką i masz zamiar postawić na niej kilka domków letniskowych? A może domek ma być jeden, a wokół rozstawisz dobrej jakości namioty? Zbudujesz domki na drzewie? Przezroczyste kule, by biwakujący mogli oglądać gwiazdy? W każdym przypadku zadbaj o to, by czuli się tu komfortowo.
 


Na glampingu nawet w namiotach stoją wygodne łóżka. Wnętrza zdobią półki z książkami oraz wiklinowe fotele. Z ozdób na pewno powinny się tu znaleźć poduchy, koce i makramy. Pomyśl o stylu boho w dość minimalistycznej wersji. Będziesz na dobrym tropie.

Biwakowanie w stylu glamp to także ciekawe atrakcje

Tutaj masz spore pole do popisu. Możesz skupić się na tym, co umieścisz na swojej działce. Basen, sauna, jacuzzi? A może zagroda ze zwierzętami gospodarczymi? Jazda konna, retro rowery, zajęcia z medytacji lub jogi? To wszystko może być atrakcyjne dla Twoich gości.
 
Jeśli nie planujesz inwestować zbyt wiele, umieść w każdym lokalu przewodnik z atrakcjami w okolicy. Przemyśl też kwestię posiłków, higieny i toalety. Ekskluzywne biwakowanie ma naprawdę takim być. Dzięki takiej formie wypoczynku, goście mogą odprężyć się i odpocząć bez wszelkich trosk. Właśnie dlatego ma ona tylu zwolenników w dzisiejszym świecie.



„Na każdym spacerze w naturze człowiek otrzymuje znacznie więcej niż szuka.”


John Muir

Glamping w Polsce to nie tylko namioty, ale i domki

Jeśli wybierzesz tę opcję, możesz swobodnie działać przez cały rok. Nie musisz się również zastanawiać nad tym, jak dostarczyć do namiotów gorącą wodę, którą wlejesz do balii, dekorując kompozycję płatkami kwiatów. W domkach do 35 m2 znajdują się łazienki, sprawa jest więc rozwiązana. Pamiętaj jedynie, że nie każdy projekt nada się do stworzenia glampingowego klimatu.
 
Cała idea glampingu obraca się wokół kontaktu z naturą. Owszem, jest to wygodniejsze niż standardowy camping, lecz ludzie chcą mieć poczucie przebywania na zewnątrz. Nasze Hyty nadadzą się do tego doskonale. Ogromne okna osłonią Twoich gości od trudnych warunków atmosferycznych. Nie odetną ich jednak od widoków, które roztaczają się wokół domu. A o to właśnie w tym chodzi.

Z glampingu możesz też czerpać inspiracje dla siebie

Jeśli glampingi postrzegasz jako wątpliwy pomysł na biznes, przyjrzyj się im i tak. Ten pomysł opiera się na silnym kontakcie z naturą bez rezygnacji z luksusu. Taki sam klimat możesz stworzyć we własnym domku rekreacyjnym.
 
Glamping pokazuje nam, że do stworzenia idealnego miejsca na ziemi potrzeba nie tyle wielkich pieniędzy, co uważności. To ona pomaga nam harmonijnie urządzać przytulne kąciki do określonych aktywności. A tym samym podwyższa jakość naszego życia, wcale nie dużym kosztem.




Scandinavian Cabins - Hyta by KIK ARCHITEKCI