HYTA INSPIRUJE

Dobroczynny wpływ przyrody na zdrowie: 5 sposobów na lepsze samopoczucie

Dziś, gdy większość czasu spędzamy pracując przy komputerze, w pomieszczeniach które nie zawsze mają dostęp do okna, naturalnie szukamy kontaktu z naturą. Nic dziwnego, ma ona kojący wpływ na nasze samopoczucie i pozwala na głębokie odprężenie po całym tygodniu pracy. Czy w pędzącym świecie jesteśmy w stanie zachować balans między życiem w budynkach, a korzystaniem z dobrodziejstw natury? Odkryj 5 sposobów na polepszenie swojego samopoczucia z pomocą przyrody.

Zamieszkaj naturalnie

A gdyby tak wybudować dom do 35m2 się w samym środku lasu, a do tego wykorzystać wyłącznie naturalne i trwałe surowce? Solidne oddychające drewno i ekologiczna wełna mineralna to materiały, które zapewnią Ci mieszkanie w zdrowym mikroklimacie. Podobną rolę będą pełniły duże przeszklenia, dzięki którym dostarczysz sobie odpowiednią dawkę słońca i wspaniały widok na ogród czy las. To rozwiązanie pozwoli Ci być z naturą bardzo blisko, każdego dnia.

Otocz się roślinami

Jeśli żyjesz w mieszkaniu i pracujesz w wieżowcu nic straconego – wypełnij swoją przestrzeń roślinami doniczkowymi i ciesz się ich właściwościami, nie tylko estetycznymi. Według badań kontakt z kwiatami doniczkowymi może złagodzić stres i ukoić nerwy. Pamiętajmy również o tym, że rośliny dostarczają tlen i zwiększają wilgotność powietrza, dlatego warto ozdobić nimi parapet, stół w jadalni i biurko w pracy.

Dodaj zieleni swojemu wnętrzu

Wiodącym kolorem przyrody jest zieleń, kolor ten kojarzymy więc automatycznie z kojącą zmysły naturą. W osiągnięciu lepszego samopoczucia możemy więc wykorzystać ten fakt i pomalować ściany sypialni na kolor zielony lub wyposażyć wnętrze w dodatki w tym samym kolorze. To prosty sposób, aby dom stał się dla nas oazą spokoju i miejscem, w którym w pełni zrelaksujemy się po dniu pełnym wrażeń.

Wpisz w kalendarz spotkanie z naturą

Dobry plan na tydzień powinien przewidywać przynajmniej kilka godzin spędzonych na świeżym powietrzu. Jeśli z powodu nadmiaru obowiązków zasiedzisz się przy biurku wpisanie w kalendarz konkretnych aktywności – spaceru po parku, górskiej wędrówki, pomoże Ci trzymać się zdrowych nawyków. Wystarczy kilka razy w tygodniu udać się w naturę, aby złapać dystans od codzienności i odetchnąć pełną piersią.

Zamień kawiarnię na park

Każde spotkanie można przenieść na łono natury. Czy to będzie spacer z bratem po parku, czy kawa wypita z koleżanką na Twoim balkonie – lepsze samopoczucie gwarantowane. Nie przenoś się z budynku do budynku, szczególnie jeśli pogoda pozwala na posiedzenie na ławce i spędzenie czasu w otoczeniu drzew. Każda okazja jest dobra na małe zmiany na lepsze.

Scandinavian Cabins - Hyta by KIK ARCHITEKCI